Pokaż aktualności z roku:

Bezpieczeństwo w sieci i Cyberprzemoc

18.10.2017

Dn. 24. 10. 17r. o godz. 17.00 odbędą się warsztaty profilaktyczne dla rodziców dotyczące "Bezpieczeństwa w sieci i Cyberprzemocy".

Dzień otwarty 24.10.2017r

17.10.2017

DZIEŃ OTWARTY 24.10.2017r

• 17.30 – zebranie z wychowawcami w salach
  • 18.00 – spotkanie z nauczycielami przedmiotowymi

duża sala gimnastyczna

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Ślubowanie klas Pierwszych

16.10.2017

Ślubowanie klas pierwszych

13 października był dniem szczególnie ważnym w historii naszej szkoły, ślubowanie złożyli  najmłodsi uczniowie SP1. W części artystycznej  i podczas otrzęsin zaprezentowali swoje zdolności, zadziwiając licznie zgromadzoną publiczność kreatywnością i wiedzą. To dopiero pierwsze miesiące obecności pierwszoklasistów w nowej szkole. Przed nimi 8 lat długiej, pełnej wyzwań drogi. Ale w miniony piątek pokazali, że zamierzają pokonać ją odważnie, twórczo, każdego dnia rozwijając swoje talenty. Już dawno obchody Święta Edukacji Narodowej nie miały przy Bielińskiego 7 tak uroczego charakteru. Wszystko to zawdzięczamy właśnie pierwszoklasistom oraz ich wychowawczyniom, Elżbiecie Jarząbek i Monice Sychowiec.

Całość tej doniosłej uroczystości przygotowała pani Edyta Bedełek wraz klasą IIIa gimnazjum oraz panowie Igor Podeszfiński i Konrad Wyrwas.

UWAGA NOWE KONTO RADY RODZICÓW

Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Karczewie:

87 8023 0009 2001 0011 6987 0001

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU 13 X 2017r.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU

13 X 2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej

Klasy i szkoły podstawowej:

9.00 –uroczystości związane ze ślubowaniem,

- otrzęsiny (duża sala gimnastyczna)

10.00– poczęstunek organizowany przez rodziców w salach lekcyjnych (1a- sala 12, 1b – sala 11)

Klasy  III – VII SP , II-III gimnazjum :

8:50 – 10:30 (2,3 lekcja)  - spotkania w salach z wychowawcami, nauczycielami

Opiekunowie

p. A. Garbolińska   (od 9.00 – ślubowanie klas I)

p. G. Parzych    (od 9.00 – ślubowanie klas I)

p. M. Dąbrowska-Łyżwa   (od 9.00 – ślubowanie klas I)

p. U. Trzaskowska p

B4

p. G. Olszewska

B1

p. E. Wachnik-Kulpa

p. R. Zychora, p. J. Młotek

2c

C7

p. I. Parol-Szulc

2d

p. D. Cholawo

2e

C1

p. D. Siciarz-Maj, p.U. Gawin

B3

p. G. Trzaskowska (uczniowie nie biorący udziału w ślubowaniu lub otrzęsinach)

3c

A7

p. A. Krydowska

3d

C4

p. M. Oporski, p. O. Ryabchynskiy

3e

A5

p. R. Ulanowska, p. M. Kowalczuk

Od 10:40 (4 lekcja) zajęcie wg planu

Przypominamy rodzicom klas pierwszych, o zgłaszaniu odpisów z obiadów do

p. intendentki, jeżeli dziecko w tym dniu  będzie odbierane wcześniej

( tzn. po poczęstunku w salach).

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

05.10.2017

„ Wybory do Samorządu Uczniowskiego”

W dniu 4 października odbyły się w naszej szkole wybory do  samorządu szkolnego. W tajnym, powszechnym, bezpośrednim, równym głosowaniu uczniowie zdecydowali, że w roku szkolnym 2017-18 zarząd samorządu  tworzyć będą:

Katarzyna Imioła- IIe

Marcin Jóźwik- IIIa

Julia Świerlikowska- IIId

Małgorzata Trzaskowska- IIIa

Aleksandra Zawadka- IIIb

Kinga Krzycholik- IIIc

Zofia Sułkowska- IIIe

Wycieczka naukowa do Torunia : 21-22.09.2017 r.

03.10.2017
Wycieczka naukowa do Torunia : 21-22.09.2017 r.
Toruń przywitał nas słoneczną pogodą. Czyżby w Toruniu rzadko padal deszcz ?
Z geograficznego punktu widzenia -tak , ponieważ Toruń leży w tzw. "cieniu opadowym". Jeśli chodzi o geografię , to warto wspomnieć o naszej wizycie w planetarium. Spektakl "Ziemia -planeta Kopernika" przybliżył nam zagadnienia związane z ruchem obrotowym i obiegowym Ziemi. O......Gwiazdy mieliśmy na wyciągnięcie ręki!

EuroWeek – Szkoła Liderów

28.09.2017

„EuroWeek – Szkoła Liderów”

W dniach 18-22 listopada 2017 młodzież gimnazjalna naszej szkoły wraz z nauczycielem języka angielskiego / koordynatorem projektu – p. Dagmarą Cholawo - weźmie udział w programie EuroWeek – Szkoła Liderów , który jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Warsztaty „Być jak Canaletto”

26.09.2017

Warsztaty „Być jak Canaletto”

25 września klasy 4a i 6a od opieką pana Piotra Gajgiera i pana Grzegorza Parzycha wyjechały do Warszawy na warsztaty pt. „Być jak Canaletto”.  Zajęcia miały na celu  przybliżyć postać  wielkiego malarza Bernarda Belotto znanego jako Caneletto. Warsztaty składały się z trzech części:

1.      Zajęć na Zamku Królewskim, gdzie uczniowie zapoznali się z obrazami mistrza Canaletto.

2.      Zajęć w plenerze polegających na budowie  camery obscura.

3.      Pracy plastycznej – zadaniem każdego ucznia było namalowanie lewobrzeżnej panoramy Warszawy z prawego brzegu Wisły.

Ponadto uczniowie mieli okazję płynąć po Wiśle starymi drewnianymi łodziami tzw. pychówkami, z których obserwowali widok warszawskiej architektury podziwianej przed wiekami, choć w innym kształcie, przez Canaletta. Warsztaty były objęte patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Roku Rzeki Wisły. Zajęcia rejestrowała telewizja TVP Kultura. Nasza szkoła uczestniczyła w warsztatach  z inicjatywy pana Piotra Gajgiera.

ZMIANA PLANU LEKCJI

24.09.2017

UWAGA!

Od 25 IX 2017r. zmieniony zostaje plan lekcji.

Aktualna wersja planu dostępna jest pod adresem:

plan.karczew.edu.pl